Kovač bez trofeja: Borussia uzela Superkup!

Primera 3. kol 201922:18 > 22:26
Stuart Franklin/Bongarts/Getty Images

Prvi trofej sezone u Njemačkoj ide Borussiji Dortmund koja je pobjedila Bayern 2:0 na Signal Iduna Parku i uzela Superkup.

Niko Kovač ostao je bez prvog trofeja u sezoni, u Dortmund je domaćin bio bolji za slavlje pred svojim navijačima.

Bolje su žuto-crni ušli u utakmicu, u 14. minuti imali su i prvu priliku kada je Neuer pogriješio u jednom izlasku s gola, ali na njegovu sreću udarac odlazi pokraj gola. U 20. minuti golman Bavaraca odlično reagira nakon udarca Guerreira. Bayern je prvi put opasan u 23. kada Hitz brani udarac Comanu.

Borussia je povela u 49. minuti kada je Sancho probio lijevu stranu obrane Bayern i ubacio u sredinu gdje Paco Alcacer udarcem iz prve pogađa za 1:0.

Pitanje pobjednika riješeno je u 70. minuti kada je za 2:0 pogodio Sancho. Bayern je do kraja stihijski pokušavao, ali rezultat se nije mijenjao.