Napunjene glave, najveći talent zbrisao iz Barcelone

Primera 23. srp 201915:32 > 15:42
Jürgen Schwarz/Getty Images

Ime mu je Xavi i kažu da je predodređen za velike stvari. A kako bi drukčije i moglo biti!

Jürgen Schwarz/Getty Images

Međutim, 16-godišnji Xavi Simons iz Nizozemske trenutno je još samo veliki talent, a donedavno je bio i član mlade škole Barcelone, što je jamac velike karijere. Ili je barem donedavno trebao biti.

Proteklih godina, ipak, svjedoci smo brojnim odlascima talentiranih igrača iz La Masije, jedan od nama najboljih primjera je Dani Olmo. Je li to posljedica napuštanja politike temeljenja na vlastitom podmladku ili tek posljedica činjenica da Barca skautira ogroman broj igrača diljem svijeta, a po zakonu velikih brojeva tu i tamo omora se dogoditi i neka kriva procjena (Olmo) ili ovo što se dogodilo sada s mladim Xavijem.

Naime, mladić kojem su tepali da je najveći talent kluba nakon Messija, odlučio je da neće biti više dio te cjeline, a jedan od razloga je nezadovoljstvo tretmanom i uvjetima koje je uživao. Navodno mu je plaća od 100 tisuća eura bila premala.

Ono što bi mogao biti ipak presudni trenutak ove priče je uplitanje Mina Raiole u njegovu odluku. Čini se da je taj menadžer, kojeg smo često spominjali u vezi s potencijalnim transferima Paula Pogbe, imao dosta veliku ulogu kada je “punio glavu” svom mladom štićeniku.

David Ramos/Getty Images

Prema izvještajima, Simons će Barcelonu vjerojatno zamijeniti PSG-om, a upravo s njime Raiola ima sjajne relacije.

Usput, kad već toliko spominje Xavija, red je da spomenemo i kako je Xavi Hernandez, neokrunjeni kralj svoje legendarne generacije, jučer debitirao kao trener na klupi katarskog Al Sadda. Remizirao (1:1) je na pripremama sa španjolskim trećeligašem Palamosom.

Smatra se da je za Xavija taj posao tek uvod u ono što slijedi u budućnosti – preuzimanje klupe Barcelone.