Novo poniženje: Zidane koristi Balea kao suca?

Primera 23. srp 201913:09 > 13:17

Na fotografiji koja kruži društvenim mrežama vidi se kako na jednom treningu na američkom tlu Gareth Bale jedini nosi posebni marker za razliku od ostalih...

Igrači su podijeljeni u dvije momčadi, jedni nose osnovne dresove, drugi preko njih navučene narančaste markere, jedino Gareth Bale nosi žuti.

Pitanje koje se odmah postavilo jest zar je Zidane otišao toliko daleko da mu je dodijelio ulogu suca? To nije točno, Bale je u ovoj situaciji vrlo vjerojatno obavljao funkciju tzv. neutralnog igrača.

Kada pročitate što iskusni treneri savjetuju u pogledu te uloge, znat ćete da je ta uloga Baleu dodijeljena iz svih razloga, samo ne iz poniženja.

“Koristite trenera ili starijeg igrača kao neutralnog igrača jer oni mogu podići igru na viši standard, istovremeno pojednostaviti tijek akcija sudjelujući u predaji lopte”.

“Mladi igrači često vole komplicirati, izbjegavaju jednostavna dodavanja, a neutralni igrači lakše će prebroditi takve situacije”, stoji u jednom od brojnih objašnjenja uloge tzv. neutralnog igrača.

Zidane je u posljednjoj izjavio rekao kako nikada nije ponizio Balea te da nije rekao kako ne računa na njega, već da ga klub želi prodati.

Ovdje pogledajte statističku usporedbu između Zidanea i Bale za njihova igranja u Real Madridu.