Svi ga žele, a Velšanin miruje – gdje će završiti Bale?

Primera 22. srp 201920:11 > 20:13
Denis Doyle/Getty Images

Gareth Bale nalazi se pred izlaznim vratima madridskog Reala.

Alex Caparros/Getty Images

Priča oko Garetha Balea nije jednostavna. U Madridu je proveo proteklih šest godina, postao je višestruki osvajač Lige prvaka, postigao je mnoštvo važnih golova, no na kraju priče Real ga se odriče kao i nekih drugih velikana koji su igrali u ‘kraljevini’. Sjećamo se Fernanda Hierra, Raula Gonzaleza, a bilo ih je još podosta.

Realova politika oduvijek je bila jednostrana ‘igrač je koristan dok to ne prestane biti’. Ta opaska u suštini stvari znači kako se igrača može koristiti dok je zdrav ili mlad, nakon toga vrijeme je za odlazak. Zinedine Zidane mnoge je šokirao izjavom preko vikenda kada je Velšaninu jednostavno poručio ‘ne želimo te više ovdje, adio zauvijek!’.

Bale ne mora brinuti oko nastavka karijere, opcija ne manjka, pogotovo onih iz Kine gdje navodno ima ponudu vrijednu milijun eura tjedne plaće. Najizdašniji je Jiangsu Suning, a neće štedjeti niti najbogatiji klubovi iz Šangaja i okolice. Međutim, problem u toj priči jest da reprezentativac Walesa ne želi napuštati Europu. A na Starom kontinentu tek PSG može parirati kineskim financijskim uvjetima.

No, čini se kako Bale ne želi niti u Francusku. Ne čudi, u šest godina avanture u Madridu nije se potrudio naučiti španjolski jezik, osim ako ‘učenjem’ ne smatrate poneki izgovor riječi tipa ‘señor’ ili ‘gracias’. Kako bi tek živio i radio s francuskim jezikom na ‘grbači’?

Niti talijanski nije idealan za naučiti, međutim Inter je vrlo ozbiljno zagrizao. Pokušaji dovođenja Romelua Lukakua iz Manchester Uniteda nisu uspješni, Nerazzuri nude 60 milijuna eura, United traži 15 milijuna više, neki će reći to je osveta za doba kada su s Old Trafforda pokušavali dovesti Ivana Perišića. No, Inter bi se vrlo rado okrenuo prema Baleu, iako teško je zamisliti kako bi Real pristao na tako ‘nisku’ odštetu, unatoč tome što Velšanin na leđima nosi trideset godina života.

Eventualna opcija jest upravo i Manchester United koji čitavo desetljeće pati na sjajnog krilnog napadača iz Walesa. Spominjala se moguća razmjena u koju bi bio uključen i Paul Pogba, no teško je zamisliti da će se takvo nešto dogoditi.

Bale je u Madridu nepoželjan, dobrom dijelu nogometnih fanova u glavi je misao, hoće li moj klub dovesti Garetha Balea?