Real i PSG spremaju čudesnu razmjenu?

Primera 21. srp 201917:23 > 17:39
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Nakon što je Zinedine Zidane okrutno potvrdio da u svojim planovima kod slaganja momčadi za sljedeću sezonu nema Garetha Balea, priča je dobila svoj nastavak

Gareth Bale je u Realu otpisan i to je sad svima jasno. Međutim, iza kulisa se sprema nešto veliko, a riječ je o trampi između Real Madrida i PSG-a. Glavni akter s jedne strane bio bi upravo Bale, ali s druge Neymar.

Ovo se čini senzacionalnim, no nije nemoguće. Naime, za Garetha Balea postoji interes podosta klubova, ali nitko ne može platiti Velšaninu onoliko koliko mu plaća Real, a on pak u inat Zidaneu ne želi napustiti Bernabeu tek tako. Međutim, PSG je čini se spreman mijenjati Neymara za Balea i to je ogromna stvar. Prije svega, njima nije nikakav problem platiti Velšanina, a s druge strane, nakon što je Barcelona dovela Griezmanna, povratak Neymara na Camp Nou sve je manje izgledan.

Bale plus novčani dodatak za Neymara izgleda ne samo kao moguća, nego i dosta realna opcija s obzirom da bi s tim bili sretni svi akteri uključeni u ovu priču. Real bi se riješio neželjenog Balea, Bale Reala, a uz ne manju plaću, PSG nezadovoljnog Neymara, a Brazilac bi se priključio Modriću, Hazardu i društvu u novoj mega momčadi Kraljeva.

No, to ne bi bilo to da se u cijelu stvar ne uključe i Kinezi, pa je prema Telegraphu, Beijing Guoan za 30-godišnjeg Balea spremio 600 tisuća funti tjedno i tako ga učiniti najplaćenijim igračem u povijesti kineskog nogometa.