Novi klub u utrci za Eriksena, no on im je druga opcija

Primera 19. srp 201912:41 > 12:51
Marc Atkins/Getty Images

Iako se već mjesecima pisalo kako je igrač Tottenhama Christian Eriksen na pragu prelaska u Real Madrid, do transfera nije došlo.

Prošlog ljeta Spursi su tražili čak 150 milijuna eura od Kraljevskog kluba za njega, što je procijenjeno kao nerealna cijena, pa se od kupovine privremeno odustalo. Međutim, i poslije toga interes je postojao, pa se s razlogom očekivalo da se transfer završi u ovom prijelaznom roku, kada je klub iz Londona snizio cijenu na 70 milijuna eura.

Razlog zašto Danac još nije došao je to što trener Zinedine Zidane želi Pogbu, a ne njega, a to želi iskoristiti gradski rival Reala, Atletico i dovesti ga u svoje redove.

Eriksen je zapravo rezervna varijanta za Atletico, ako ne uspiju da dovesti Jamesa Rodrigueza. Kolumbijac je ugovorom vezan za Real Madrid, koji je prije za to da on pojača Napoli, a ne Atletico, što je sasvim očekivano, tako da pitanje je kako će se završiti ta saga.

Atletico će platiti 70 milijuna eura za Eriksena, koliko traži Tottenham, što do ovog prelaznog roka nije bila praksa, da se troši toliki novac.