Zidane iznenadio: Prebacio Viniciusa u B momčad Reala

Primera 18. srp 201910:42 > 10:47
Getty Images/Juan Manuel Serrano Arce

Jedan od boljih igrača Reala u prošloj sezoni, mladi Brazilac Vinicius Junior, sljedeću će početi kao član B momčadi „Kraljevskog kluba”, koja se natječe u trećem rangu španjolskog nogometa.

#Sponzorprijenosa #DerbyBananas

Kako piše madridski „As”, Zinedine Zidane je iznenadio ovakvom odlukom, po kojoj će 19-godišnji Vinicius „pasti u ruke” legendarnom Raulu Gonzalesu, treneru druge momčadi Madrižana.

Povezano

U prošloj sezoni, kod Santiaga Solarija, Vinicius je bio jedan od nositelja igre, a na 18 utakmica za prvi tim Kraljeva, postigao je dva gola.

U isto vrijeme, odlučeno je da mladi Brazilac Rodrigo zaigra za Realovu filijalu, Real Madrid Castillu, a da Japanac Kubo bude prebačen u omladinsku momčad Reala, popularni „Juvenil A”.

Po pravilima La Lige, ako Vinicius ove sezone ipak odigra više od 10 utakmica za prvu momčad, neće imati pravo vratiti se u Real Madrid B. U isto vrijeme Rodrigo će moći mijenjati ekipe.

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Međutim, vjeruje se da se Zidane nije odrekao usluga mladog Brazilca, nego ga je registrirao za drugu momčad jer je u prvoj previše stranaca. U Realu su po svemu sudeći iskoristili ‘rupu u zakonu’.