Tek je krenulo, a već imamo rekord!

Primera 15. srp 201915:47 > 15:51
Alex Caparros/Getty Images

Iako prijelaznih rok u La Ligi traje tek dva tjedna, već su tamošnji klubovi potrošili preko milijardu eura i tako srušili rekord.

Španjolski klubovi prvi put u povijesti potrošili su više na milijardu eura u jednom prijelaznom roku.

Tom rekordu svakako su pomogla i tri transfera veća od 100 milijuna eura, a to su onaj Joaoa Felixa (u Atletico za 126 mil. €), Antoinea Griezmanna (u Barcelonu za 120 mil. €) i Edena Hazarda (u Real za 100 mil. €).

Uz to kupljeni su Frenkie de Jong (75 mil. €), Luka Jović (60), Eder Militao (50), Ferland Mendy (48), Rodrygo (45), Llorente (40) te Jasper Cillesen (35) koji kompletira top 10 transfera u La Ligi ove sezone.

Prijelazni rok u La Ligi traje do kraja kolovoza, a kako i Real i Barcelona još namjeravaju kupovati, nema sumnje da će novi rekordi padati.