De Jong: Barcelona mi nije bila prva na listi želja

Primera 10. srp 201918:43 > 18:52
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Mladi Nizozemski nogometaš Frenkie de Jong prošlog tjedna službeno je predstavljen kao novi igrač Barcelone.

De Jong je u katalonski klub stigao iz Ajaxa za 75 milijuna eura, a ugovor s Barcelonom potpisao je još početkom ove godine. Za ovog 22-godišnjeg veznjaka dolazak u Barcu je ispunjenje sna iako je prije ovog kluba “trebao” igrati za još jednu momčad.

Povezano

Naime, De Jong je dao intervju za nizozemske medije i otkrio je da je još kao dječak imao plan kako želi da se njegova karijera razvija. Priznao je da mu je idol bio Marc Overmars i da je nekako htio pratiti njegove korake.

Overmars je svojevremeno nosio dres Barcelone, a prije toga igrao je za Ajax i Arsenal. De Jong je prije Barce imao želju da zaigra za Arsenal, ali se to nije dogodilo.

“U svojoj glavi sam imao neki plan i listu klubova za koje želim igrati. To je počelo još dok sam bio dijete. Htio sam pratiti rutu Marca Overmarsa, a to je Ajax-Arsenal-Barcelona. Ipak, ako možete direktno otići u Barcu onda ste na putu na kojem trebate biti i san vam se ispuni prije nego što možete zamisliti”, rekao je De Jong.

Ovaj Nizozemac s Barcelonom je potpisao petogodišnji ugovor i sigurno je da se od njega mnogo očekuje u katalonskom klubu. Pripreme s novom ekipom De Jong će početi u ponedjeljak.