Felix u Atleticu! Doveli i dva pojačanja iz istog kluba

Primera 3. srp 201918:33 > 18:36
Carlos Rodrigues/Getty Images

Atletico iz Madrida u jednom je danu potvrdio dovođenje tri igrača, među kojima je stigao i Joao Felix iz Benfice.

Joao Felix novi je igrač Atletica iz Madrida u koji stiže iz Benfice, potvrdio je španjolski klub. Za usluge Portugalca madridska momčad će platiti 120 milijuna eura.

Ranije su potvrdili transfer braniča Felipea za 20 milijuna eura, da bi kasnije objavili da su doveli i veznjaka Hectora Herreru, s kojim su potpisali trogodišnji ugovor.

Herrera je u Portu proveo čak šest sezona, a dosada je za Meksiko upisao 70 nastupa. Kako je Herreri istekao ugovor s Portom, Atletico će za njega platiti tek nominalnu odštetu.

Lyon na brazilski pogon

Dosadašnji veznjak Lillea 27-godišnji Brazilac Thiago Mendes preselio je u redove Lyona za 25 milijuna eura.

Mendes je za Lille igrao dvije sezone, a prije toga je nastupao za Goias i Sao Paulo.

Mendes je drugi Brazilac koji je ovoga ljeta stigao u Lyon. Prije njega angažiran je i veznjak Jean Lucas iz Flamenga za osam milijuna eura. U Lyonu već igraju Brazilci Rafael, Marcelo i Marcal, a u novoj sezoni vodit će ih i brazilski trener Sylvinho, te novi sportski direktor Brazilac Pernambucano

Lyon je ovoga ljeta zaradio čak 123 milijuna eura prodajom francuskog veznjaka Tanguyja Ndombelea i braniča Ferlanda Mendyja. Ndombele je za 70 milijuna preselio u Tottenham, dok je Mendy prešao u Real Madrid za 53 milijuna eura.