"Messi je odgovoran za neuspjehe Barcelone u LP"

Primera 24. lip 201912:19 > 12:19
David Ramos/Getty Images

Čuveni trener Louis van Gaal smatra da je Lionel Messi odgovoran za neuspjehe Barcelone u Ligi prvaka.

#Sponzorprijenosa #DerbyBananas

Nizozemac, koji je u dva navrata vodio katalonski klub, ističe da bi se Argentinac trebao više ti momčadi.

Barcelona je ove sezone izgubila od Liverpoola u polufinalu, unatoč pobjedi na domaćem terenu. Ekipa sa Nou Campa nije stigla do finala elitnog natjecanja od 2015. godine, kada je i osvojila trofej.

Mike Hewitt/Getty Images

“Ništa nije bitnije od timskog igrača”, rekao je Van Gaal za El Pais.

“Barca pati od toga. Mislim da bi se Messi trebao zapitati kako je moguće da tako dugo nije osvojio Ligu prvaka. Samo pogledajte Barcelonu. Koliko je trofeja osvojila sa najboljim nogometašem svijeta? Isto vrijedi za Neymara i PSG. Messi možda je najbolji pojedinac, njegova statistika je zaista impresivna. Međutim, mora se zapitati. On je svakako odgovoran za neuspjeh kluba, koji ima više od 30 igrača. Trebao bi se prilagoditi momčadi, ne da se svi prilagođavaju njemu”.

Argentinac je danas napunio 32 godine, a trenutno se sa reprezentacijom natječe na Copa Americi.