255 milijuna eura potrošeno, a Real već ima novu metu

Primera 8. lip 20198:59 > 9:01
Stu Forster/Getty Images

Madridski Real je na vrlo agresivan način započeo prijelazni rok, već su dovedena četiri igrača, ali Florentino Perez još uvijek se nema namjere zaustaviti.

#SPONZOR PRIJENOSA#DERBY BANANAS#

Eden Hazard plaćen je 100 milijuna eura (s bonusima 146), Luka Jović doveden je za 60 milijuna, Eder Militao plaćen je 45, a Rodrygo 50 milijuna eura. Real je u prvim tjednima prijelaznog roka potrošio već 255 milijuna eura na pojačanja ili bolje rečeno, rekonstrukciju momčadi nakon katastrofalne protekle sezone u kojoj nisu osvojili trofej, a promijenili su dva trenera.

Međutim, klupski predsjednik Florentino Perez neće se zaustaviti tako lako, sljedeća meta u njegovom pohodu po europskim klubovima je sjajni danski krilni igrač Christian Eriksen. Slično kao i Hazard, Danac je poslao poruku svom klubu (Tottenham) kako ne bi imao ništa protiv promjene kluba, a također sličnost s belgijskim internacionalcem jest i u činjenici da i njemu iduće godine ističe ugovor. Chelsea je obzirom na taj podatak prošao fantastično, a mogao bi i Tottenham. Eriksen ne želi potpisati novi ugovor, a obzirom na financijsku situaciju u Spursima bilo bi suludo izgubiti ga bez dostojne kompenzacije koja bi mogla iznositi oko 80 milijuna eura. Istovremeno, klub iz Londona s tim bi novcem mogao financirati jedno ili dva nova igrača koji bi eventualno mogli zamijeniti izvrsnog Danca.