Robben o odlasku iz Reala: Najbolja odluka u karijeri

Primera 24. svi 201918:30 > 18:33
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Fantastični Nizozemac prostio se od Bayerna, a govorio je o odlasku iz Reala.

Prošlo je deset godina od kada je Arjen Robben dres Reala zamijenio dresom Bayerna. Na kraju ove sezone skunuo je i dres minhenskog kluba, a tek sada je govorio o razlozima zbog kojih je napustio Madrid.

Povezano

“Bila je to najbolja odluka u mojoj karijeri”, to je ukratko Robbenova izjava o odlasku iz Madrida i dolasku u Munchen.

Na početku svoje priče, Robben je odmah jasno stavio do znanja da njegova odluka da ode iz Reala nije bila zasnovana samo na dolasku Cristiana Ronalda iz Manchester Uniteda, iako je to bio jedan od važnijih faktora.

Za Nizozemca je odlučujući trenutak bio povratak Florentina Perezea i njgove ambiciozne politike dovođenja superzvijezda u klub.

“Nije to bio samo Ronaldov dolazak. Perez se vratio u klub na mjesto predsjednika. Doveo je Ronalda, Kaku, Benzemu i Alonsa. Potrošili su nevjerojatno mnogo novca i rečeno nam je da će nekoga morati prodati. Za mene je to bilo razočaravajuće jer sam imao veoma dobar odnos sa tadašnjim trenerom Manuelom Pellegrinijem i imao sam možda i najbolju predsezonu u karijeri”, kaže Robben i objašnjava kako mu je stavljeno do znanja da nema drugog izbora do odlaska.

Getty images/ Gonzalo Arroyo Moreno

“Teško mi je pala promjena na mestu predsjednika Reala. Osjećao sam se veoma ugodno u Madridu i igrao sam dobro. Ali kada se politika umiješala u igru, više nisi imao opciju da biraš nešto, samo si mogao odlučiti otići i boriti se za svoju karijeru negde drugdje”, kaže Robben.