Espanyol dobitnik, Baski najveći gubitnici zadnjeg kola

Primera 18. svi 201920:36 > 20:46
Alex Caparros/Getty Images

Današnjim je utakmicama u 38. kolu Primere došlo do nekih pretumbacija u gornjoj polovici, a najveći su gubitnici klubovi iz Baskije. Uz Valenciju, koja je do ovog kola provela ukupno 51. minutu na četvrtom mjestu Primere, a danas osigurala LP sljedeće sezone, veliki je profiter i Espanyol.

Prije završnih obračuna u La Ligi, imali smo mogućnost vidjeti dva kluba iz Baskije u Europi sljedeće sezone, a na kraju nećemo imati niti jednoga. Još kada se sjetimo da je Alaves imao poziciju koja ih je čak gurala u Ligu prvaka sljedeće sezone, postaje jasno da su klubovi iz te regije najveći “gubitnici” ove sezone Primere, barem kada je riječ o plasmanu u Europska natjecanja.

Espanyol je danas savladao Real Sociedad i tako u izravnoj borbi s Baskima osigurao 7. mjesto, pod uvjetom da Athletic izgubi od Seville, a upravo se to i dogodilo. Kako su Eibar i Alaves od ranije definitivno izgubili koraz za prvih 7 pozicija, tako u Europi sljedeće sezone Španjolsku predstavljaju:

LIGA PRVAKA: Barcelona, Atletico Madrid, Real Madrid i Valencia

EUROPA LIGA: Getafe, Sevilla i Espanyol.