Što se događa s Nikolom Kalinićem?

Primera 3. svi 201917:31 > 17:41
Photo by Denis Doyle/Getty Images)

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Kalinić gotovo je nestao s radara izbornika Zlatka Dalića, ali i trenera madridskog Atletica Diega Simeonea.

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nekada je bio prvi ili drugi izbor za mjesto napadača u hrvatskoj reprezentaciji, a danas ga više nitko ni ne spominje. U Atleticu je već duže vrijeme četvrta opcija, a gotovo da ga se Cholo Simeone više ni ne sjeti kada baci pogled prema klupi i razmisli koga uvesti u igru.

31-godišnji Kalinić doživljava veliki pad u svojoj karijeri, a sve kao posljedica nezadovoljstva na Svjetskom prvenstvu, gdje je potjeran doma poslije utakmice s Nigerijom. “Vatreni” su na kraju ostvarili povijesni rezultat, a Kalinić je jedan od najvećih sportskih uspjeha morao pratiti doma iz fotelje.

Sada se čini kako je njegova priča i u Madridu blizu kraju. Naime, hrvatski nogometaš ima temperaturu radi koje će propustiti sljedeći dvoboj u La Ligi, a moguće da više nikada neće nastupiti za Rojiblancose.

Denis Doyle/Getty Images

Kako javljaju španjolski mediji, Kalinić je na izlaznim vratima kluba i čini se da ga više nećemo gledati u dresu Atletica. Još od dolaska Alvara Morate bilo je jasno kako argentinski trener ne računa više na Nikolu, a čak i kada je dobivao priliku bivši napadač “Vatrenih” je nije najbolje iskorištavao.

Ukupno je za Madriđane zabio dva gola u prvenstvu i dva u Kupu kralja, ali to je preskroman učinak za klub kakav je Atletico.

Kao nova destinacija za Kalinića spominju se Bordeaux i Monaco.