Benzema ispisao povijest, Perez zbog Luke u svlačionici

Primera 22. tra 20198:27 > 8:47
Denis Doyle/Getty Images

Karim Benzema zabio je prvi hat-trick nakon 2015., drugi je gol zabio nakon asistencije Luke Modrića kojem je to bio 300. nastup za kraljeve.

#SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Real Madrid s 3:0 na Santiago Bernabeuu je pobijedio Athletic Bilbao, a junak je bio Karim Benzema koji je zabio hat-trick.

Francuz je tako uspio srušio rekord star 117 godina, jer baš je on autor posljednjih osam golova kraljevskog kluba. Niz je krenuo protiv Huesce, a nastavio se preko Valencije, Eibara, Leganesa do Athletica.

Benzema je ove sezone zabio 30 golova u 50 nastupa, a nakon utakmice riječi hvale za njega imao je i trener Reala Zinedine Zidane.

– On igra bolje nego ikada. Postigao je osam golova u nizu i ovom trenutku Benzema je najbolja devetka na svijetu. Ne iznenađuju me njegovi nastupi, znam da je sposoban za tako nešto – rekao je Zidane.

Utakmicu protiv Baska pamtit će i Luka Modrić kojem je to bio 300. nastup za kraljevski klub. Zbog hrvatskog veznjaka nakon utakmice u svlačionicu se spustio i predsjednik Reala Florentino Perez kako bi mu uručio prigodni dres.