Primera 14. tra 201914:03 > 14:10
Denis Doyle/Getty Images

Prve tri utakmice nedjeljnog programa Primere ponudile su čak 11 golova.

#SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Gosti su stigli do prednosti već u 14. minuti kada je, nakon slobodnog udarca, Suarez sjajno asistirao Arambarriju, koji je postigao možda i najlepši gol na susretu, sa više od 20 metara. Domaćini 16. minuta kasnije dolaze do izjednačenja, poslije asistencije Nacha Martineza, koji je ubacio sa lijeve strane za gol nekadašnjeg igrača Getafea Sergia Guardiole.

Povezano

Domaći su mogli do prednosti u finišu prvog poluvremena ali je Enes Unal promašio udarac glavom. U nastavku je viđeno dosta uzbuđenja, dvije promašene šanse imao je Valladolid preko Unala i Keka, a onda je došlo do preokreta.

Poslije centaršuta Rubija, Arambari je nespretno pogodio suigrača u ruku što je rezultiralo kaznenim udarcem, iz kojeg je precizan bio Unal. Nešto ranije Getafe je ostao sa igračem manje kada je drugi žuti karton dobio u 63. minutu Olivera.

U finišu utakmice Valladolid je mogao osiguratii trijumf, ali je poslije sjajne kontre pogriješio Nacho jer je bez potrebe išao dodavati Valdu Rubiju, a mogao je i sam dati gol.

Domaći su kažnjeni u petoj minuti sudačke nadoknade kada je sudac dosudio sumnjivi jedanaesterac poslije faula Oscara Plana nad Ugom Durom.

Molina je bio precizan za konačnih 2:2 i produžetak nade da će Getafe izboriti Ligu prvaka jer im Sevilla sada bježi jedan bod.

U drugoj utakmici dana Athletic Bilbao je u golijadi s 3:2 pobijedio Rayo Vallecano. Williams je već u 2. minuti zabio za domaćine. Baski su 18. minuti imali priliku za 2:0, ali je Raul Garcia promašio penal. Kažnjeni su domaćini u 45. minuti kada je Moreno zabio za 1:1.

Williams u 50. minuti pogađa za 2:1, da bi u 72. već bilo 3:1 nakon gola Raula Garcije. Konačnih 3:2 postavio je De Tomas u 85. minuti.

Real Sociedad protiv Eibara je poveo već u 12. sekundi golom Juanmija, no na kraju su gosti odnijeli bod golom Jordana u 85. minuti.