Andaluzija u bojama: Ludi derbi pripao Sevilli

Primera 13. tra 201922:47 > 22:51
Aitor Alcalde/Getty Images

Veliki andaluzijski derbi pripao je Sevilli koja je s 3:2 svladala Betis.

#SPONZOR PRIJENOSA#DERBY BANANAS#

Očekivano uzbudljiv derbi na stadionu Ramón Sánchez Pizjuán otvorio je El Haddadi pogotkom nakon dvadeset i šest minuta igre. S vodstvom Seville od 1:0 otišlo se na veliki odmor.

U drugom poluvremenu procijenjenih 43 tisuće navijača vidjelo je četiri pogotka. Lo Celso je najprije izjednačio nakon desete minute nastavka, a onda je ponovno ‘domaća’ Sevilla preuzela kontrolu s dva povezana pogotka unutar perioda od četiri minute. Zabili su Sarabia i Vasquez. Drugi pogodak za konačnih 3:2 postigao je Tello osam minuta prije kraja.

Hrvatski reprezentativac Marko Rog osjetio je čari igranja u velikom derbiju Andaluzije, u igru je ušao od 74. minute zamijenivši Banegu.

Sevilla je slavila u derbiju prvi put nakon veljače 2017. godine, momčad trenera Joaquina Caparrosa nanizala je tri pobjede zaredom i ponovno je na četvrtoj poziciji Primere s 52 boda, dva više od Getafea koji će u nedjelju odigrati utakmicu 32. kola protiv Valladolida. Betis je deveti s 43 boda.