Guti: Messi talentiraniji, ali je Ronaldo ambiciozniji

Primera 5. tra 20198:18 > 8:19
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nekadašnji nogometaš Real Madrida Guti kaže da je Leo Messi talentiraniji od Cristiana Ronalda, ali da je Portugalac ambiciozniji.

#Sponzorprijenosa #DerbyBananas

Guti, koji je trenutno trener Bešiktaša, na pitanje novinara da bira između Messija i Ronalda, odgovorio je:

“Biram obojicu. Istina je da sam nedavno objavio tweet da bih odabrao Messija, ali jako cijenim sve što je Cristiano napravio, veliki je igrač. Messi je talentiraniji, Cristiano je veći strijelac, ambiciozniji je i igrač je koji je sâm sebe napravio – nevjerojatno je da je u Mesijevoj eri on pet puta uspio osvojiti Zlatnu loptu“, rekao je 42-godišnji Guti, koji je ponikao u kraljevskom klubu i bio je član kluba od 1986. do 2010. godine.

Philipp Schmidli/Getty Images

Real se muči poslije odlaska Ronalda i već je otpustio dva trenera, Lopeteguija i Solarija, pa su na trećoj poziciji u La Ligi sa 13 bodova zaostatka za Barcelonom, dok su u Ligi prvaka ispali u osmini finala od Ajaxa.

“Ronaldo je bio važan faktor, prije svega zbog svojih golova. Cristiano je ekipi naročito nedostajao u važnim susretima“, dodaje Guti.

Za kraj, Guti je poručio da bi za njega bio san da jednog dana sjedne na klupu Real Madrida.