16.03.2019 | 18.06

Malo smo pravog nogometa vidjeli u prvih 45 minuta, no u nastavku gledali smo bolji Real, koji je s dva gola osigurao tri boda.

#SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Zinedine Zidane vratio se na klupu Reala u jubilarnoj 150. utakmici kao trener kraljevskog kluba, koji je na Santiago Bernabeuu u 28. kolu Primere pobijedio Celtu 2:0. Pobjedu su donijela dva 'otpisana', Isco, na kojeg nije računao Solari, te Bale, za kojeg se govori da odlazi na kraju sezone.

U prvih 45 minuta vidjeli smo malo dobrog nogometa, tek treba izdvojiti pokušaj Gomeza u 16. minuti koji je sjajno zaustavio Navas, dok je Real najbolju priliku imao preko Balea koji je u 31. minuti uzdrmao okvir gola.

U 54. minuti zatresla se mreža gostiju nakon udarca Luke Modrića s ruba šesnaesterca, no sudac je nakon konzultacija s VAR-om poništio gol jer je procijeniom da je Varane, koji je bio u zaleđu, ometao golmana Celte Blanca.

Kraljevi su do vodstva stigli u 62. minuti kada Isco nije imao težak zadatak nakon dodavanja Benzeme. Real je u 72. minuti mogao riješiti pitanje pobjednika, no udarac Benzeme u situaciji jedan na jedan brani Blanco. Samo šest minuta ipak je sve riješeno i to golom Balea koji pogađa s desetak metara za 2:0.

Real je treći s 54 boda, devet manje od Barcelone, koja ima i utakmicu manje, Celta je 18. s 25 bodova.