Ništa od Intera, Ivan bi tražio i španjolsku putovnicu!

Primera 1. ožu 201910:56 > 11:02
David Ramos/Getty Images

O Ivanu Rakitiću i njegovom možebitnom odlasku iz Barcelone dosta se pisalo posljednjih tjedana...

Hrvatski reprezentativac uskoro će napuniti 31 godinu, a ugovor s Barcelonom ističe mu u ljeto 2021. godine. Ima još do tada, ali zbog recentnih transfera kluba s Camp Noua počelo se pričati o tome da je Rakitić nezadovoljan statusom te da ozbiljno razmišlja o odlasku.

A kad su se pojavile, navodno, provjerene informacije da je na rubu potpisa za Inter, sve se činilo smislenim i da Barca ostaje bez važnog igrača.

Međutim, danas Marca piše sljedeće:

“Za početak, Rakitić ne želi u Inter. Želi nastaviti igrati u Barceloni s kojom osvaja sve i živjeti u gradu koji obožava. Sa sigurnošću znamo da su ga neki agenti nudili Interu, koji ga neskriveno želi. Međutim ti kontakti nisu bili službeni”.

“Rakitić je igrač bez kojeg Valverde ne može zamisliti momčad Barcelone. Ovo je važno, jer je trener nedavno produljio ugovor, uostalom, isti taj Valverde ljetos je zaustavio odlazak Ivana u PSG”.

Marca je napisala i kako bi Barcelona sljedeće sezone, s novim proračunom, mogla ponuditi novi, bolji ugovor Raketi, koji je posljednjih mjeseci kod našeg nogometa bio veliki problem i razlog da mu misli lutaju prema drugim destinacijama.

“Volim život u Španjolskoj”, rekao je i sam Rakitić za DAZN, a prenio Mirror, potvrdivši nagađanja da želi ostati u klubu.

“Nažalost, ne mogu zatražiti španjolsko državljanstvo, jer već imam dva, u suprotnom bih to napravio. Toliko sam sretan ovdje! Moja obitelj je sretna, kćerima je lijepo u Barceloni, blizu smo Seville… Ostanak u Španjolskoj je savršeno rješenje”, zaključio je Raketa!