Primera 23. velj 201916:55 > 17:00
Aitor Alcalde/Getty Images

Sevilla je dvaput vodila, no protiv Messija danas jednostavno nisu mogli.

#SponzorPrijenosa #DerbyBananas

Barcelona je u derbiju 25. kola španjolskog prvenstva na Sanchez Pizjuanu pobijedila Sevillu 4:2 na krilima sjajnog Lionela Messija.

Domaćin je poveo u 22. minuti kada je Ben Yedder sjajno video Navasa koji iskosa s desne strane pogađa suprotni kut Ter Stegenova gola.

Barca je izjednačila samo četiri minute kasnije spektakularnim udarcem iz voleja Lionela Messija s 13, 14 metara nakon ubacivanja Rakitića s lijeve strane.

Na novi gol čekalo se do 42. kada je Gabriel Mercado ostao sam na šest, sedam metara te lijepo pogađa za 2:1.

Katalonci su do novog izjednačenja stigli u 67. minuti još jednom majstorijom Messija, koji je ovog puta s ruba šesnaesterca zabio za 2:2. Sjajan dan na Sanchez Pizjuanu Messi je okrunio u 85. kada je čarobni Argentinac kompletirao hat-trick za preokret Barcelone. Točku na i u sudačkoj nadoknadi stavio je Luis Suarez.

Marko Rog je igrao do 62. minute za domaćine, dok je za goste Ivan Rakitić odradio cijelu utakmicu.