Baleu prijeti kazna od 12 utakmice zbog ovoga!?

Primera 14. velj 201919:21 > 19:23
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Nogometašu madridskog Reala prijeti kazna zbog poteza koji je napravio na gradskom derbiju prošlog vikenda... #SponzorPrijenosa#DerbyBananas

Velšanin je postigao treći pogodak za ‘kraljevski klub’ u slavlju 3:1 na stadionu Wanda Metropolitano, što mu je bio 100. pogodak za Madriđane. Bale je prilikom proslave pogotka pokazao lakat, koji je udario drugom rukom, što se smatra nepristojnom gestom u Španjolskoj.

Mogao bi biti kažnjen ukoliko se procijeni da je tim činom namjerno provocirao navijače gradskog suparnika.

La Liga je izrazila želju da se smanji broj nepristojnih proslava golova, a sada je na Natjecateljskoj komisiji vladajućeg tijela španjolskog nogometa da odluči hoće li kazniti Balea. Ako se ustanovi da je nogometaš namjerno provocirao, prijeti mu kazna između četiri i 12 utakmica.

Ukoliko proslava ne izazove reakciju navijača, ali je bila namjerna, slijedi kazna od tri utakmice. Bale je, inače, u igru ušao u 57. minuti, a 17 minuta kasnije je postigao svoj dvanaesti gol ove sezone.

Proslavio vi ga je na opisan način, a po završetku utakmice odmah se uputio u tunel, dok su njegovi suigrači slavili na sredini igrališta.