Najveća transfer priča ljeta u rukama legende Hajduka

Primera 13. velj 201916:07 > 16:28
Ronny Hartmann, Getty Images

Nakon što se utrku za prvog strijelca Bundeslige uključio Real, Barcelona je dala zeleno svjetlo da se dogovori transfer s Eintrachtom.

Prvi strijelac Bundeslige Luka Jović gotovo sigurno bit će vruća roba na tržištu ovog ljeta, a borbu za njega vode Real i Barcelona. Iako još uvijek službeno igrač Benfice, Eintracht će sigurno aktivirati odštetnu klauzulu (12 milijuna eura) do kraja travnja te će srpski napadač i službeno postati njihov igrač.

U Eintrachtu su svjesni da će ga teško zadržati.

– Luka posjeduje sve što je potrebno da postane svjetska klasa. Ako top klub dođe po njega, mi ga nećemo moći zadržati – rekao je za Bild sportski direktor Eintrachta Fredi Bobić.

Samo Jović ne želi ništa reči.

– Razmišljam samo o sezoni, utakmicama koje nas očekuju, uživam u nogometu kao nikad. Klub me još nije službeno otkupio od Benfice, ali ja se ovdje osjećam kao svoj na svome. A što će biti u budućnosti, to nitko ne može predvidjeti. Nemam ništa protiv da ostanem još koju godinu u Frankfurtu – kaže Jović za Novosti.

Srpskog nogometaša Barceloni je preporučio Goran Vučević, koji je skaut Katalonaca od 2017. Legenda Hajduka je i osobno u društvu sportskog direktora Erica Abidala obavio već prve razgovore s Jovićevim agentima te je dobio zeleno svjetlo da napravi dogovor s Eintrachtom nakon što se u utrku uključio Real, piše Mozzartsport.