10.02.2019 | 22.24 > 22:39

Ter Stegen spasio Barcu, Real na minus šest

Athletic Bilbao

Athletic je bio bliže pobjedi, no prvo ime utakmice danas je bio vratar Barcelone Ter Stegen.

Ivan Rakitic Athletic Barcelona

Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

#SponzorPrijenosa#DerbyBananas

Barcelona ni drugi puta ove sezone ni pobijedila Athletic Bilbao. Nakon 1:1 na Nou Campu u rujnu, danas su na San Mamesu odigrali 0:0. Prva je to utakmica Katalonaca ove sezone u kojoj nisu zabili gol.

Baski su bolje krenuli, a prvu pravu priliku imali su u 17. minuti kada je Susaeta puca s ruba šesnaesterca, ali Ter Stegen to brani. Samo osam minuta kasnije opet je opasno pred golom Barce, ovog puta u dobroj situaciji je Dani Garcia, no još jednom je njemački vratar na mjestu.

Barcelona je na utakmici imala jedan jedini udarac u okvir gola, a vidjeli smo ga u 37. minuti kada je Messijev pokušaj obranio Herrerin. U 41. minuti opet je opasno pred golom gostiju, ali udarac Raula Garcije odlazi pokraj gola.

Barca je u 54. minuti imala dobru priliku iz slobodnog udarca, no udarac odlazi preko gola.

Novih prilika nije bilo sve do posljednjih minuta, a onda je na scenu stupio Ter Stegken oji je u tri navrata sjajno zaustavljao udarce Inakija Williamsa.

Ivan Rakitić za Katalonce je odigrao cijelu utakmicu.

Tako je nakon 23 kola Barca ostala vodeća s 51 bodom, šest više od drugoplasiranog Reala. Athletic je 13. s 27 bodova.