Ter Stegen spasio Barcu, Real na minus šest

Primera 10. velj 201922:24 > 22:39
Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Athletic je bio bliže pobjedi, no prvo ime utakmice danas je bio vratar Barcelone Ter Stegen.

#SponzorPrijenosa#DerbyBananas

Barcelona ni drugi puta ove sezone ni pobijedila Athletic Bilbao. Nakon 1:1 na Nou Campu u rujnu, danas su na San Mamesu odigrali 0:0. Prva je to utakmica Katalonaca ove sezone u kojoj nisu zabili gol.

Baski su bolje krenuli, a prvu pravu priliku imali su u 17. minuti kada je Susaeta puca s ruba šesnaesterca, ali Ter Stegen to brani. Samo osam minuta kasnije opet je opasno pred golom Barce, ovog puta u dobroj situaciji je Dani Garcia, no još jednom je njemački vratar na mjestu.

Barcelona je na utakmici imala jedan jedini udarac u okvir gola, a vidjeli smo ga u 37. minuti kada je Messijev pokušaj obranio Herrerin. U 41. minuti opet je opasno pred golom gostiju, ali udarac Raula Garcije odlazi pokraj gola.

Barca je u 54. minuti imala dobru priliku iz slobodnog udarca, no udarac odlazi preko gola.

Novih prilika nije bilo sve do posljednjih minuta, a onda je na scenu stupio Ter Stegken oji je u tri navrata sjajno zaustavljao udarce Inakija Williamsa.

Ivan Rakitić za Katalonce je odigrao cijelu utakmicu.

Tako je nakon 23 kola Barca ostala vodeća s 51 bodom, šest više od drugoplasiranog Reala. Athletic je 13. s 27 bodova.