Modrić maestralno dirigirao u pobjedi Realovog orkestra

Primera 27. sij 201921:07 > 21:10
Aitor Alcalde Getty Images Sport

U posljednjoj utakmici dana 21. kola španjolske La Lige, Real Madrid je slavio na gostovanju u Barceloni kod Espanyola rezultatom 4:2.

“Kraljevski klub” nastavio je s dobrim rezultatima u posljednje vrijeme, a ovaj puta žrtva je bio Espanyol.

Real je poveo već u 4. minuti, kada je nakon sjajnog solo prodora Luke Modrića i odbijene lopte poslije njegovog udarca najbolje reagirao Karim Benzema i pospremio loptu u mrežu.

Hrvatski reprezentativac je bio izuzetno raspoložen za igru, pa je samo deset minuta kasnije asistirao Sergiju Ramosu za novi pogodak Madriđana.

U 25. minuti domaćini dolaze do prvog pogotka na utakmici, a nakon gužve pred golom Reala, najbolje se snalazi Leo Baptistao i pod gredu zakucava loptu.

I onda u posljednjim sekundama prvog poluvremena Real odlazi na 3:1, a strijelac svog drugog pogotka na utakmici je Benzema.

U drugom poluvremenu Real je kontrolirao utakmicu i nije dozvoljavao domaćinima da se razigraju.

“Kraljevi” su i prvi zaprijetili u nastavku, igrala se 57. minuta kada su sjajnu akciju odigrali Benzema i Modrić, ali udarac hrvatskog kapetana zaustavlja Diego Lopez. Samo dvije minutu poslije Hrvat i Francuz su zamijenili uloge, a ovaj puta Benzema promašuje čistu priliku.

Ipak, Real uskoro dolazi do novog pogotka u 67. minuti. Lucas Vasquez šalje loptu prema Garethu Baleu, a Velšanin se petom oslobađa pratitelja i pogađa u donji lijevi kut. Inače, Bale je ušao samo tri minute ranije ugru.

U 72. minuti problemi za Real, Varane kao posljednji čovjek obrane ruši Piattija i sudac mu pokazuje izravni crveni karton. Nakon te situacije domaćini su zagospodarili terenom, a već prvu veliku priliku imali su minutu nakon isključenja, ali nakon udarca Piattija, loptu s crte izbija Carvajal.

Domaćini su pritisak okrunili pogotkom u 81. minuti, kada je Rosales pobjegao obrani Madriđana i pospremio loptu u mrežu. Sudac je prvo pokazao zaleđe, ali nakon pregleda VAR-a je priznao pogodak.

Do kraja utakmice Espanyol je dominirao, ali Real je sačuvao prednost i došao do važna tri boda.

Luka Modrić je odigrao sjajnu utakmicu za Real, a iz igre je izašao u 76. minuti.