Barcelona na Messijev pogon slavila protiv Leganesa

Primera 20. sij 201921:52 > 22:02
David Ramos, Getty Images Sport

U posljednjem dvoboju dana 20. kola španjolske La Lige, Barcelona je na Camp Nou slavila protiv Leganesa rezultatom 3:1.

“SPONZOR PRIJENOSA DERBY BANANA”

Trener “Blaugrane” Ernesto Valverde započeo je utakmicu bez Lionela Messija i Ivana Rakitića, što se moglo primjetiti u igri Barcelone. Nedostajalo je kreativnosti u napadu, a jedino je raspoložen bio Ousmane Dembele koji je u nekoliko navrata imao sjajne prodore. Upravo je francuski nogometaš realizirao i jedinu pravu priliku u prvom poluvremenu u 32. minuti, nakon odlične asistencije Jordija Albe.

U drugom poluvremenu Leganes dolazi do izjednačenja već nakon deset minuta igre, a strijelac je bio Martin Braithwaite. Ernesto Valverde je primjetio kako je “vrag odnio šalu” i ubacio je Messija i Rakitića u igru, pa je u nastavku Barcelona zagospodarila terenom. Što Leo Messi znači katalonskoj momčadi se najbolje vidjelo u 71. minuti kada je Argentinac silovito pucao s ruba kaznenog prostora, vratar gostiju je jedva obranio taj udarac, a na odbijenu loptu natrčava Luis Suarez i dovodi domaćine ponovno u vodstvo. I onda u 90. minuti potvrda pobjede Barcelone dolazi preko uigrane kombinacije Alba-Messi, a ovaj potonji lakoćom zabija za konačnih 3:1.

Barcelona sada na vrhu ima 46 bodova, pet više od drugoplasiranog Atletica.