VAR pomogao domaćinima, Bilbau bod u Villarrealu

Primera 20. sij 201917:49 > 18:02
Power Sport Images/Getty Images

U 20. kolu španjolske La Lige, Villarreal i Athletic Bilbao podijelili su bodove odigravši 1:1.

“SPONZOR PRIJENOSA DERBY BANANA!”

Gosti iz Baskije poveli su već u 18. minuti, a nesretni strijelac autogola bio je Costa. Nakon tog pogotka domaćini su zagospodarili terenom, ali uspješno su neutralizirali njihove napade igrači Athletica.

U drugom poluvremenu igralo se uglavnom na sredini terena i nismo vidjeli velike prilike sve do izjednačujućeg pogotka Villarreala. Igrala se 72. minuta kada Alfonso šalje sjajnu loptu prema Ekambi, a ovaj potonji lakoćom zabija gol. Sudac je provjerao pogodak nakon konzultacija s VAR sobom, ali na kraju je gol priznat.

Još jedna sporna situacija dogodila se u 87. minuti kada je nakon pregleda VAR-a poništen pogodak Bilbau, preciznije Berchicheu.

Do kraja utakmice obje momčadi su uspjele zadržati svoje mreže praznima i svatko je osvojio po bod.