Primera 20. sij 201914:16 > 14:21
Alex Caparros, Getty Images

Betis je sa 29 bodova na sedmom mjestu, a Girona je sa 24 boda ostala na 10. poziciji.

#SPONZOR PRIJENOSA#DERBY BANANA#

Nogometaši Betisa pobijedili su Gironu sa 3-2 (1-2) pred svojim navijačima, u prvoj utakmici nedjeljnog programa 20. kola španjolskog prvenstva i tako se približili mjestu koje vodi u Europsku ligu.

Domaći su poveli u 12. minuti pogotkom Tella. Do kraja poluvremena Girona je izjednačila preko Garcije u 36. minuti, a potom i povela zahvaljujući pogotku Doumbije u 44. minuti. U drugom poluvremenu Betis je preokretom došao do osme pobjede u ovoj sezoni. Loren je izjednačio u 54. minuti, a u posljednjoj minuti sučevog vremena Canales je realizirao kazneni udarac za pobjedu.

U nedjelju su na rasporedu još četiri utakmice, a sastaju se: Villarreal – Athletic Bilbao (16.15 sati), Levante – Valladolid (18.30), Rayo Vallecano – Real Sociedad (18.30) i Barcelona – Leganes (20.45).