Reus suspendiran, Segunda u subotu navečer nije upitna

Primera 18. sij 201921:16 > 21:28
Michael Regan/Getty Images

Trebali su u 22. kolu Segunde u subotu igrati Reus i Las Palmas, ali utakmice na Camp Nou Municipalu u katalonskom gradu ipak neće biti. Tijekom dana su se vodile velike pravne bitke.

Michael Regan/Getty Images

Već smo pisali o problemima koji muče katalonskog drugoligaša, Reus Deportiu. Kasnile su plaće, igrači su prijetili štrajkovima i odlascima, a neki su u siječanjskom prijelaznom roku već napustili klub. Navodno, već kasni i plaća za studeni, a igrači su opet više za nenastupanje nego za igranje za poslodavca koji ih ne plaća.

Tijekom petka u najvećem čudu su bili igrači Las Palmasa koji sa svog kanarskog otoka moraju krenuti prema Barceloni. Iako su do kraja odgađali svoj polazak prema Barceloni, na kraju su ipak odlučili poletjeti, s obzirom da je oko podneva prostrujila informacija iz Španjolskog nogometnog saveza o tome kako se utakmica MORA odigrati.

Ali, ono što je savez odobrio, board La Lige je odbio. Naime, Reus zbog konstantnog nepoštivanja financijskih propisa od danas ima suspenziju La Lige, pa je samim tim svaki njihov sljedeći nastup u sezoni pod velikim znakom pitanja.

Problem za Las Palmas je, što je informacija iz La Lige stigla prekasno. čitaj – dok su već bili u avionu za Kataloniju.

Predsjednik Las Palmasa potvrdio je da su sletili na El Prat u Barceloni, ali da će najkasnije u subotu ujutro već krenuti natrag i da se utakmica neće odigrati.

Još uvijek se čeka potvrda odgode utakmice koju smo trebali prenositi na našem trećem kanalu (SK 3) od 20.30 sati. Ukoliko Reus i Las Palmas i službeno ne budu igrali, Sportklub će učiniti sve kako bi osigurao sliku s utakmice između Malage i Luga koja se igra u istom terminu.

Dakle, fanovi španjolske Segunde, bez briga…