Kup: Kalinićev pogodak nedovoljan Atleticu u golijadi

Primera 16. sij 201920:51 > 20:56
Denis Doyle/Getty Images

U osmini finala Copa del Reya nogometaši Girone izbacili su Atletico Madrid odigravši 3:3 u uzvratu, zbog više golova u gostima.

U prvoj utakmici rezultat je bio 1:1, ali u uzvratnoj utakmici odigranoj na Wandi Metropolitano u Madridu utakmica je završena rezultatom 3:3, pa zbog pravila golova u gostima dalje ide Girona.

Atletico je došao u vodstvo već u 12. minuti golčinom Nikole Kalinića, koji je silovitim udarcem rasparao mrežu. Nakon pogotka Atletico je nastavio dominirati, stvarati prilike, a Kaliniću je još jedan pogodak poništen zbog zaleđa.

U jeku napada domaćina Girona dolazi do izjednačenja. Igrala se 37. minuta kada je Valery Fernandez spretno reagirao i pospremio loptu u mrežu.

Drugo poluvrijeme započelo je novom velikom prilikom crveno-bijelih, ali udarac Corree zaustavlja vratar gostiju Iraizoz. I onda u 59. minuti muk na “Wandi”, Girona dolazi do vodstva. Slobodan udarac izveo je Garcija, a Christian Stuani lagano mijenja smjer lopte za vodstvo gostiju. Atletico je nakon primljenog pogotka još više krenuo napadati, a izjednačili su u 66. minuti. Griezmann je odlično proigrao Angela Correu koji iz velike blizine lagano zabija pogodak.

Arletico do potpunog preokreta dolazi u 84. minuti kada Lemar asistira Antoineu Griezmannu, a ovaj potonji šutem pod gredu postiže pogodak.

I kad se doimalo kako će domaćini ipak proći dalje, novi šok. Igrala se 87. minuta kada je Seydou Doumbia uz dosta sreće postigao pogodak za izjednačenje i prolaz Girone u četvrtfinale.