Deset ciljeva Lea Messija za 2019. godinu

Primera 2. sij 201912:02 > 12:16
Alex Caparros, Getty Images Sport

Ako ste mislili da je već napravio sve što se dalo, varate se. Barcelonina službena stranica dala je popis onoga što bi Argentinac mogao napraviti tijekom ove godine.

Iako je i prošlu kalendarsku godinu završio na prvom mjestu ukupne ljestvice strijelaca u ligama “petice”, Lionel Messi planira povratak na pijedestal svjetskog nogometa. Ni on, ali ni Cristiano Ronaldo nisu uzeli niti jednu relevantnu pojedinačnu nagradu zbog fenomenalne godine kapetana hrvatske reprezentacije Luke Modrića.

Ako je suditi po onome što se od Messija može očekivati u Barceloninom dresu ove godine, to bi se moglo promijeniti u njegovu korist.

Službena stranica Barcelone pozabavila se mogućim dosezima čarobnjaka iz Rosarija u 2019. godini.

1. Peta Liga prvaka. Do sada ih je uzeo četiri, a kada bi Barcelona u svibnju slavila u finalu na stadionu Wanda Metropolitano u Madridu, bio bi to prvi europski trofej za Messija kao kapetana Barcelone.

2. Najbolji strijelac doma i vani. Messi je sezonu 2018/19 završio kao najbolji strijelac španjolskog prvenstva, ali i svih prvenstava u europskim ligama. To bi volio ponoviti.

3. Drugo mjesto na vječnoj ljestvici nastupa za Barcu. Samo mu 18 nastupa nedostaje da na drugom mjestu vječne ljestvice svih nastupa za klub stigne Andresa Iniestu koji je Barcelonin dres u službenim utakmicama oblačio 674 puta. Na prvom mjestu je neprikosnoveni Xavi sa 767 nastupa.

4. Mečirati Giggsa. Kada bi Barcelona kojim slučajem ovu sezonu zaključila s tri trofeja, Messi bi se izjednačio s legendom Manchester Uniteda, Ryanom Giggsom na trećem mjestu svih vremena po broju osvojenih trofeja jednog igrača. Kada bi to uspio, Messi i Giggs bi dijelili prvo mjesto po broju trofeja osvojenih u jednome klubu.

5. Hat-trick slobodnjaka. Nitko do sada nije postigao hat-trick samo golovima iz slobodnih udaraca. Zašto ne probati u 2019. godini?

6. Najviše pobjeda u Primeri. Leo Messi je na putu da postane nogometaš koji je najviše puta slavio pobjedu na utakmicama španjolskog prvenstva. Treba mu još 19 pobjeda kako bi na čelu stigao Ikera Casillasa. Legendarni Realov vratar sada je na brojci od 334 pobjede u La Ligi.

7. 400 golova u Primeri. Do toga mu uspjeha nedostaju još samo dva pogotka, s obzirom da je sada na 398 pogodaka za Barcelonu u španjolskom prvenstvu. To neće biti problem, zar ne?

8. 50 hat-trickova. Bilo da je igrao za Barcelonu ili argentinsku reprezentaciju, Leo Messi je u karijeri na službenim utakmicama zabio 49 hat-trickova. Još jednom, pa će i tu biti okrugla brojka.

9. Pele nije daleko. Kada bi Leo Messi imao još jednu sjajnu godinu, u 2019. bi mogao sustići legendarnog Brazilca. Pele je naime za Santos postigao 643 pogotka u službenim utakmicama, dok je Messi sada na 573 za Barcelonu. Jasno, 70 golova u 2019. godini bit će veliki izazov, ali tko zna…

10. 50 golova u Kupu kralja. Tu je pak čarobnjak na 48 pogodaka. Dakle, još dva i evo ga na pedesetici.