Messi: Ronaldo? Veliki rival, a Neymar nam nedostaje

Primera 28. pro 201814:42 > 14:43
Getty Images/Philipp Schmidli

Legenda Barcelone Lionel Messi govorio je o talentu svog mladog suigrača Ousmanea Dembelea, eventualnom povratku Neymara u Kataloniju, rivalitetu s Ronaldom, ali i o mogućnosti da promijeni ligu i klub.

Dembele je fenomen na terenu, posjeduje svojevrsne preduvjete. Pitanje je što on želi postići. Ima sve mogućnosti postati izvanredan, bez sumnje jedan od najboljih nogometaša svijeta. S druge strane, on je mlad momak kojeg zanimaju grad i izlasci. Bitno je dati mu prostor da se uhoda, a on to već čini. Uvidio je pogreške koje je napravio. Korigirao ih je i opet je onaj Dembele s početka, kojeg smo željeli. On je dobar dečko i svi zajedno ćemo mu pomoći da se fokusira na nogomet“, kazao je Messi.

Upitan o povratku svog nekadašnjeg suigrača Neymara iz PSG u Barcu, o kojem u posljednje vrijeme izvještavaju svi europski mediji, 31-godišnjak je kazao:

Mislim da je cijela stvar komplicirana. Bili bi sretni da se vrati. Prijatelji smo, puno toga smo proživjeli zajedno, proveli smo vrijeme zajedno. Bez obzira na to, teško mi je vjerovati da će napustiti Pariz”.

Argeninac je prokomentirao i čuveno rivalstvo s nekadašnjim igračem Real Madrida – Ronaldom.

Vrijeme u kojem smo igrali jedan protiv drugog u istoj ligi je bilo vrlo lijepo. Cristiano je bio sjajan igrač za Primeru i Real. Naši dueli su bili dobri. Pokušavam ostvariti neke stvari, nezavisno od toga da li je Ronaldo tu ili ne. To je bilo zdravo rivalstvo, koje nas je iz dana u dan činilo kvalitetnijim, da bi dali najbolje od sebe. Mislim da su i navijači u tome uživali“.

Četvorostruki osvajač Lige prvaka ne razmišlja o odlasku iz kluba u kojem je proveo 17 godina.

Nije mi potrebna bilo kakva promjena, već sam član najbolje ekipe na svijetu. Moji izazovi obnavljaju se svake godine. Ne moram promijeniti ekipu ili ligu da bih postavio nove ciljeve. U svojoj kući sam, u najboljem klubu na svijetu i nemam potrebu mijenjati bilo što od toga“, zaključio je Messi.

U dosadašnjem tijeku sezone Messi je odigrao 20 utakmica, u kojima je upisao 21 gol i 13 asistencija.