Barca predstavila novo pojačanje

Primera 27. pro 201814:19 > 14:30
Quality Sport Images/Getty Images

26-godišnji stoper Jeison Murillo kazao je kako je stigao u najbolji klub na svijetu u kojem može samo napredovati na planu igre.

Mike Hewitt/Getty Images

Praznično raspoloženje nastavilo se i ovoga jutra u Barceloninom stožeru. Službeno je pristigao novi igrač u jato Ernesta Valverdea. Riječ je o Jeisonu Murillu, 26-godišnjem obrambenom igraču koji je zasad još uvijek igrač Valencije na posudbi u Barci. Ipak, na kraju sezone, katalonski klub ima obvezu otkupa njegovog ugovora.

“Stigao sam u najbolji klub na svijetu. Znam da su u Barceloni zahtjevi na visokoj razini, a upoznat sam i s time da su ovdje igrači složni, baš poput jedne obitelji. Nadam se da ću što prije zaigrati za momčad, zaista se radujem ovakvoj prilici”, rekao je Murillo na predstavljanju nakon kojeg je i odradio nekoliko poteza na stadionu za fotoreportere.

“To je igrač kakvog smo tražili. On je stoper, ali se može po potreni pojaviti i na nekim drugim pozicijama”, rekao je Eric Abidal, tehnički tajnik i nekadašnji igrač Barcelone.

Murillo je već igrao za Udinese i Inter u Italiji, a u Valenciji u koju je stigao 2017. godine se nije najbolje snašao. Barcelonina obveza kupnje na ljeto garantira da će se u blagajnu Valencije uliti još 25 milijuna eura.