Betis šokirao Barcu, Rakitiću crveni karton

Primera 11. stu 201817:45 > 17:46
Photo by Alex Caparros/Getty Images)

Kakva izvedba Betisa na Camp Nou! Najbolja ove sezone od igrača trenera Quiquea Setiena, pobjeda nad Barcelonom s 4:3. Ovime je prekinut nevjerojatan niz Barce na domaćem terenu od 42 utakmice bez poraza.

SponzorPrijenosa#DerbyBananas

Barcelona se u dva navrata vraćala u utakmicu, no niti jednom nisu uspjeli zaokružiti preokret. Betis je šokirao domaće navijače već do poluvremena kada su vodili 2:0 golovima Juniora i Joaquina, a Leo Messi koji se vratio nakon loma ruke, smanjio je rezultat s bijele točke u 67. minuti.

To je bio početak jedne lude sekvence golova. Celso je samo četiri minute kasnije povisio na 3:1, a u 79. minuti Vidal ponovno smanjuje zaostatak Barce na samo jedan gol. Međutim, dvije minute kasnije Ivan Rakitić zaradio je drugi žuti, isključujući karton, a nedugo zatim gosti koriste prednost igrača više i iz kontranapada putem Canalesa odlaze na viskoih 4:2. Messi je u 94. minuti zabio treći pogodak za Barcu, no više nije bilo vremena da domaćin osigura barem bod.

Barcelona je posljednji put primila četiri gola na svom stadionu u siječnju 2003. godine od Valencije kada su poraženi s 4:2.

Momčad s Camp Noua i dalje je vodeća u Primeri s 24 boda, no samo bod manje imaju Atletico Madrid i Alaves.