Pixabay (ilustracija)
Nogomet 04.11.2018 | 10:40

Vidal: Srce i karakter bili su potrebni za trobod

FC Barcelona

Čileanac je ušao s klupe u nastavku utakmice nakon koje nije mogao sakriti zadovoljstvo. Barca je u završnici golovima Dembelea i Suareza okrenula Rayo na Vallecasu.

Arturo Vidal

Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

"Ovo je bila jako teška utakmica. Trebalo je u završnici odigrati sa srcem i duhom kako bi se uzela sva tri boda. Zadovoljni smo jer smo pobijedili i jer se kući vraćamo s potrebnim mirom", rekao je Arturo Vidal.

Nekadašnji igrač Bayerna priznao je da nije baš sve bilo u redu u prvom poluvremenu kad je Rayo izgledao sasvim korektno.

"Pokušali smo se dogovoriti da ispravimo neke pogreške i vidljive nedostatke u našoj igri. Zaigrali smo bolje, ali je domaći sastav pronašao dodatnu dozu ritma i poveo s 2:1. Mislim da su ključne bile trenerove izmjene koje su nam i unijele živost u igru", kaže Vidal.

On je, kako je i sam nakon utakmice protiv Raya rekao, zadovoljan njegovom trenutnom formom. Pogodak u El Clasicu dao mu je još više samopouzdanja pa će se i dalje truditi kako bi zaradio svoju minutažu u Barceloni.

Možda već bude zaigrao protiv Intera u utorak u Ligi prvaka. Bio bi sjajna opcija, s obzirom na to da je jedan dio svoje karijere proveo i u Juventusu.