El Pais: Real čeka samo jedno ime

Primera 23. lis 201815:52 > 16:04
Jasper Juinen/Getty Images

Jose Mourinho bi, ako je suditi prema navodima ovog španjolskog lista ubrzo mogao natrag na staro mjesto. Očito je da su Julenu Lopeteguiju dani odbrojani, čeka se samo pravi trenutak. Ili novi kiks.

Real je već kontaktirao Mourinha, a zna se i s kim je razgovarao. Čovjek zaduženm za vezu s bivšim trenerom je Jose Angel Sanchez, jedan od direktora u klubu. Tako tvrde izvori bliski klubu, ali to je manje-više sve što se zna zasada. Ostatak operacije je itekako kompleksan.

Novinar El Paisa koji to sve prati je Diego Torres, čovjek koji je napisao i Mourinhovu biografiju, pa mu se i vjeruje. On kaže u svome članku da portugalski strateg “samo čeka da bude smijenjen” u Manchester Unitedu, iako na ruku toj situaciji ne idu njegovi aktualni rezultati, odnosno četiri boda iz zadnje dvije prvenstvene utakmice.

Mourinho, koji je vodio madridski Real od 2010. do 2013. godine, već je jednom bio razmatran kao opcija za zamjenu. Tada, 2016. godine je odlazio Rafael Benitez, a na njegovo mjesto je umjesto Mourinha došao Zinedine Zidane.

Idealna situacija za Real je jasno, da Mourinho što prije bude otpušten, samim time i slobodan na tržištu s plaćenom mu odštetom od strane Manchester Uniteda. Tada bi, kako tvrdi novinar Torres, Real ponudio ugovor do ljeta 2021. godine uz neto-plaću između 10 i 12 milijuna eura godišnje.

Kako navodi, jedini problem kojeg je uprava Reala determinirala u razgovoru s njim jesu loši odnosi s nekolicinom igrača (Ramos, Marcelo, Carvajal), ali to navodno neće predstavljati problem kod njegova dovođenja.

Za početak, Torres podcrtava kako je samo pitanje dana kada će Lopetegui otići, a kao prijelazno rješenje do dolaska Mourinha spominje se “vojnik kluba”, Santiago Solari. Tako da je Real sposoban čekati Portugalca…

Onog istog koji je jučer izjavio da je voljan ostati u Manchesteru do isteka ugovora (2020. godine), a da bi ga možda i produžio.