Barca želi obrisati klauzulu u Messijevom ugovoru

Primera 15. lis 201815:08 > 15:24
Gabriel Rossi, Getty images

Barcelona vrijedno radi na prijevremenom produženju ugovora sa argentinskom zvijezdom Lionelom Messijem i želi ga zadržiti na Camp Nou i poslije 2021. godine.

Poučeni iskustvom, Katalonci žele napraviti izjvesne promjene u ugovoru 31-godišnjaka, a to znači da izbrišu klauzulu po kojoj bi on 2020. godine bez odštete mogao otići u klub koji se ne smatra vrhunskim europskim, javlja “El Mundo Deportivo”.

Barca je nedavno pretrpjela gubitke kada se morala pozdraviti sa Xavijem, koji je otišao u Katar, dok je Andres Iniesta pojačao redove japanskog kluba Vissel Kobe.

Odštetna klauzula iz Messijevog ugovora, u slučaju da prijevremeno ode u neki europski vrhunski klub, “teška” je 700 milijuna eura.

Ipak, “El Mundo Deportivo” navodi da Katalonci ne vjeruju da bi Messi prijevremeno mogao otići, budući da je u Barci proveo svoju cijelu karijeru.