Messijev novi ugovor – kreću priče

Primera 13. lis 201810:02 > 10:02
Manuel Queimadelos Alonso/Getty Images

Barcelona planira produžiti sadašnji ugovor Lionela Messija, koji ističe 2021. godine, barem za još jednu sezonu.

Kako navodi Mundo Deportivo, u Barci vjeruju da će im biti potrebni “Messijeva veličina i ogromni profesionalizam“, a čak postoji mogućnost i za dogovor do 2023. godine ako se obje strane usuglase.

List dalje navodi da se novi ugovor sigurno neće potpisivati prije početka sljedeće sezone, ali da su Katalonci sigurni u to da svoju desetku žele zadržati u klubu i u ostatku karijere.

Argentinac, koji sada ima 31 godinu, posljednji ugovor potpisao je u studenom 2017, a Mundo Deportivo tvrdi da u njemu postoji klauzula po kojoj Messi može bez obeštećenja otići 2020. godine, ali samo u neki klub koji “nije elitni“.

Xavi i Iniesta dva su takva slučaja jer su potpisali za Al Sadd i Vissel Kobe, a Messi je nekoliko puta rekao da bi karijeru volio završiti u Argentini u dresu Newells Old Boysa.