Atletico izbjegao sud i platio Sportingu za Martinsa

Primera 25. ruj 201812:22 > 12:38
Octavio Passos/Getty Images

Čelnici španjolskog i portugalskog nogometnog prvoligaša Atletico Madrida i Sportinga postigli su dogovor oko odštete za krilnog igrača Gelsona Martinsa (23) nakon čega su Portugalci odustali od tužbe.

Atletico će na koncu za portugalskog reprezentativca platiti 30 milijuna eura, premda su Portugalci prijetili tužbom i tražili odštetu od 100 milijuna eura.

Martins je početkom lipnja bio jedan od igrača koje su navijači Sportinga fizički napali za vrijeme treninga. Neki su igrači završili s vidljivim posljedicama, a najgore je prošao Bas Dost koji je završio na šivanju glave. Martins je nakon incidenta napustio Sporting zatraživši raskid ugovora na štetu kluba.

Preselio je u Atletico Madrid, činilo se bez odštete. Međutim, vodstvo Sportinga je tvrdilo kako je prekršio ugovor i tražilo je odštetu.

“Odvjetnici su me uvjerili kako ne možemo izgubiti tužbu, međutim nema smisla povlačiti se po sudovima,” kazao je Sportingov predsjednik Frederico Varandas.

Klubovi su se na koncu dogovorili i Atletico je pristao isplatiti odštetu u iznosu od 30 milijuna eura.

(Hina)