Ricardo Stuani dvostruki strijelac za remi s Barcom

Primera 23. ruj 201822:45 > 22:47
Alex Caparros

U posljednjem susretu petog kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona i Girona su odigrali 2-2, nakon što je Barca od 35. minute igrala s igračem manje.

Nije izgledalo kao da će Girona otići zadovoljna s gostovanja na Camp Nou, ali na kraju se to dogodilo i utakmica je završila 2:2.

Barca je povela u 19. minuti golom Lionela Messija, no u 35. minuti je ostala s igračem manje nakon što je Clement Lenglet laktom u glavu udario Perea Ponsa. Izgledalo je kako je francuski branič slučajno udario Ponsa, no sudac Jesus Gil je nakon pregledavanja video zapisa procijenio drugačije.

Girona je izjednačila u završnici prvog dijela golom Ricarda Stuanija, a potpuni preokret dogodio se u 51. minuti kada je urugvajski napadač postigao svoj drugi gol na utakmici. Messi je u 60. minuti umalo izjednačio pogodivši okvir gola iz slobodnog udarca, no tri minute kasnije izjednačio je Gerard Pique. Do kraja utakmice Barca je imala još nekoliko prilika i mogla je slaviti, no Yassine Bounou je branio sjajno. Ivan Rakitić je ušao u igru u 58. minuti. Detalji utakmice.

Lionel Messi je nakon ovog dvoboja stranac s najvećim brojem mečeva u Primeri. S 423 utakmice prestigao je Danija Alvesa.