Gradski derbi pripao Atleticu, Lemar junak

Primera 22. ruj 201820:05 > 20:07
Alexander Hassenstein/Getty Images

Nogometaši Atletico Madrida slavili su rezultatom 2:0 na gostovanju protiv Getafea u okviru petog kola španjolskog prvenstva.

Bila je to deveta uzastopna pobjeda Atletica protiv Getafea, i 12. uzastopna utakmica u kojoj Getafe Atleticu nije dao gol – što je najduži niz tog tipa u Španjolskoj.

Prvi pogodak za goste pripisan je golmanu Getafea Soriji, kojeg je lopta pogodila u leđa, nakon što se odbila od grede poslije jednog udarca Lemara u 14. minuti.

Atletico je potom karakteristično zatvorio sve prilaze svom golu i čuvao prednost protiv Getafea, a u 60. minuti Lemar je bio zaslužan i za drugi pogodak gostiju i povisio na 2:0.

Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja, a u 67. minuti domaćin je ostao s desetoricom na terenu nakon što je Ivan Alejo dobio crveni karton zbog grubog starta samo četiri minute nakon što je ušao u igru s klupe.