Barcelona slavi, Real izgubio prve bodove kod Athletica

Primera 15. ruj 201822:16 > 22:36
Alexander Hassenstein Getty Images Sport

Vruće gostovanje u Baskiji na San Mamesu bilo je traumatično za Real Madrid. Znalo se da će današnja utakmica 4. kola biti značajno kompliciranija od ranijih i tako je i bilo. Athletic se pokazao kao tvrd suparnik, kojeg je posebno teško pobijediti na San Mamesu.

Treći put zaredom, Atheltic Bilbao i Real Madrid su podijelili bodove u prvenstvu. Završilo je 1-1 pred preko 45 000 gledatelja u domu Athletica.

U prvom je poluvremenu bilo dosta tvrdog nogometa i bez puno šansi, da bi se u nastavku susret otvorio. Athletic je poveo u 32. minuti golom Muniania, nakon štp je odlično probijena desna strana jedna povratna lopta se od noge Williamsa i Muniania otkotrljala u mrežu te je Athletic na poluvremenu imao 1-0.

U nastavku utakmice bilo je znatno više sadržaja i to na obje strane terena. Luka Modrić je imao solidnu utakmicu do 60. minute kada ga je zamijenio Isco, a upravo je Isco u 64. minuti zabio za 1-1. Iako je Real imao svoje šanse zabiti, uporno su bili zaustavljani. Čini se da u Bilbau nemaju baš nikakve tegobe s proizvodnjom sjajnih vratara, jer je mladi Unai Simon bio izvrstan.

Ovim je rezultatom Real izgubio prve bodove u Primeri pod Julenom Lopateguijem, tako da sada imaju 10 poena, 2 manje od lidera Barcelone. Athletic je i dalje bez poraza, a imaju i susret manje te su na ukupnom zbroju od 5 bodova.