Asensio: Sviđa mi se Julenova ideja, imam slobodu

Primera 23. kol 201816:18 > 16:18
Denis Doyle, Getty Images

Vezni igrač Real Madrida Marco Asensio kaže da je sretan u klubu, ali da to ne mora značiti da će u budućnosti nositi dres kraljevskog kluba.

Real je u prethodne dvije sezone osvojio osam trofeja, a 22-godišnjak je postao važan dio momčadi. Prošlog rujna potpisao je novi ugovor na kojem mu je ostalo još pet godina, ali u ovom prijelaznom roku bio je blizu prelaska u Liverpool.

“Moja prva opcija uvijek je da pobijeđujem sa Real Madridom. Poslije toga, nikad se ne zna što se može dogoditi. Real Madrid je najuspješniji klub na svijetu, od starta moraš biti spreman i dati sve za taj dres“, kaže Asensio i dodaje:

“Pokušavam se ne koncentrirati previše na očekivanja od mene. Normalno je da ona postoje jer sam imao dvije dobre sezone, a sada se samo nadam da ću postajati sve bolji“.

Uprkos porazu od Atletico Madrida 4:2 u UEFA Superkupu, Asensio vjeruje u trenera Julena Lopeteguija.

“Julen je trener sa vrlo dobom idejom nogometa koju osobno volim. Treninzi su intenzivni, on je zahtjevan. Mogu igrati na bilo kojoj poziciji u napadačkoj zoni, ali ne volim da sam cijelo vrijeme na krilu, bolje je kada imam više slobode za kreaciju“.

U prvom kolu Primere Real je svladao Getafe 2:0, a u drugom gostuje kod Girone.