Real slavio protiv Getafea na otvaranju prvenstva

Primera 20. kol 20180:02 > 0:03
Michael Regan/Getty Images

U prvom susretu nove sezone, igrači Real Madrida slavili su pred svojim navijačima protiv Getafea.

Real Madrid svladao je na svom terenu Getafe sa 2:0 u susretu prvog kola Primere. Golove za trijumf kraljevskog kluba postigli su Dani Carvajal i Gareth Bale.

Carvajal je svojoj momčadi prednost donio u 20. minutu odličnim golom glavom nakon što je skočio na odbijenu loptu.

Za drugi gol, postignut u 51. minuti zaslužan je Bale koji je sve u ovoj situaciji uradio dobro – od primanja lopte, preko građenja do samog preciznog šuta.

Mogao je Real i do uvjerljivije pobjede ali su neke od lijepih prilika ostale neiskorištene. Sa druge strane, imao je i Getafe šansu da dođe bar do jednog gola, ali je u 75. minuti udarac Ivana Aleja otišao pored gola.