Povijesna pobjeda Huesce, hat-trick Andre Silve (VIDEO)

Primera 19. kol 201820:13 > 22:17
Carlos Rodrigues/Getty Images

U susretu prvog kola španjolskog nogometnog prvenstva Sevilla je na gostovanju pobijedila Rayo Vallecano 4-1, dok je Huesca na gostovanju pobijedila Eibar 2-1 ostvarivši prvu prvoligašku pobjedu u povijesti kluba.

Matej Divizna, Getty Images Sport

Debitant u ligi je na gostovanju u Eibaru slavio s 2:1, a junak trijumfa momčadi koji dolazi iz grada od svega 55.000 stanovnika bio je dvostruki strijelac Alex Gallar.

Dvadesetšestogodišnji napadač je zablistao protiv prošlogodišnjeg hita prvenstva i već u 5. minuti donio je prednost Huesci.

U 40. minuti Gallar je postigao i drugi gol poslije slobodnog udarca iskosa s desne strane sa više od 35 metara.

Sevilla je otvorila sezonu uvjerljivom gostujućom pobjedom protiv Rayo Vallecana 4-1. Gosti su sav posao obavili u prvom poluvremenu postigavši tri gola, a u nastavku su oba sastava postigla po jedan gol. Junak utakmice bio je Andre Silva koji je postigao tri gola (31, 45, 79), a odličnu predstavu pokazao je i Franco Vazquez koji je u 15. minuti postigao vodeći pogodak, a upisao je i asistenciju. Silva je ovoga ljeta stigao u Sevillu na posudbu iz Milana. Utješni pogodak za Vallecano zabio je Adri Embarba iz kaznenog udarca u 85. minuti.