FIFA ponovno kažnjava Atletico zbog transfera

Primera 17. kol 201814:10 > 14:11
David Ramos / Staff/Getty images

Atletico Madrid je kažnjen sa 46.200 eura od strane FIFA-e zbog "utjecaja treće strane" na pitanja vezana za transfere.

U priopćenju Disciplinskog odbora navodi se da su pobijednici Lige Europe potpisali ugovor koji je ‘omogućio’ vanjski utjecaj.

“Disciplinska komisija FIFA-e sankcionirala je španjolski klub Atletico Madrid novčanom kaznom od 46.200 eura i izdala je upozorenje zbog kršenja Pravilnika o statusu i transferu igrača (izdanje za 2014. godinu), kao i Aneks 3 navedenih propisa”, stoji u priopćenju.

“Otkriveno je da je klub odgovoran za sklapanje ugovora koji je omogućio trećoj strani da utječe na nezavisnost kluba u vezi sa radom i transferima, te da su netočne informacije unijete u bazu Međunarodnog sustava za usklađivanje transfera”.

Inače, klub iz Madrida je i ranije imao problema sa transferima, ali uglavnom mladih igrača, zbog čega im je bilo zabranjeno dovođenje pojačanja.