Stigao novi Iniesta: Arthur Melo u Barceloni

Primera 9. srp 201822:38 > 22:41
Lucas Uebel/Getty Images

Prvak Španjolske Barcelona dovela je prvo pojačanje ovog ljeta - veznjaka brazilskog Gremija, Arthura Mela u transferu vrijednom 40 milijuna eura.

Mladi Brazilac (21) potpisao je šestogodišnji ugovor s katalonskim gigantom i u momčad Ernesta Valverdea stiže kao zamjena za legendarnog Andresa Iniestu, koji je napustio klub na kraju protekle sezone.

Njegova otkupna klauzula iznosi 400 milijuna eura.

Arthur igra na način koji nam odgovara – brzi i kratki pasovi. Izuzetno je dobar i u ulaženju u kazneni prostor iz drugog plana. Veoma dobro čuva loptu i najveći broj njegovih dodavanja su vertikalna“, analizirali su igru novog pojačanja na službenoj stranici kluba.

Dolazak Arthura na Nou Camp bio je dogovoren još zimus, u Gremiju su priželjkivali da će zadržati veznjaka do kraja kalendarske godine, ali je Barca odlučila cijeli posao zgotoviti već ovog ljeta.

On je poniknuo u Gremiu za kojeg je debitirao 2016. godine. Od tada je odigrao 66 utakmica i upisao šest golova.