Kovačić napušta kraljevski klub

Primera 23. lip 201812:39 > 12:46
Aitor Alcalde/Getty Images

Kovačić je prošle sezone igrao 36 utakmica za Real, ali samo 19 kao prvotimac. Odlučio je tome reći - dosta.

Mateo Kovačić šokirao je vlastiti klub naslovnicom današnje Marce. Putem udarne stranice njegova je fotografija u dresu Hrvatske i velikim slovima ispisana izjava – “Želim igrati više i najbolje da napustim Madrid.”

Najtiražnijem španjolskom dnevniku, koji je najinformiraniji kada je u pitanju Real iz Madrida, Kovačić je dao intervju u Roščinu, bazi reprezentacije Hrvatske na Svjetskom prvenstvu.

“Došlo je vrijeme za odlazak iz Reala. U Madridu i klubu mi je jako lijepo, ali želim igrati kao prvotimac. Najviše od svega volim nogomet i biti na terenu. Međutim, zato što to nemam priliku često u Realu, ne igram kao starter ni u reprezentaciji, a to mi je velika želja.”

Problema s pronalaskom novog angažmana Kovačić neće imati jer gotovo svakog prijelaznog roka Kovačić spominje kao želja talijanskih velikana, ali i nekolicine uglednih premierligaša.

Također, ni cijena nije problem jer hrvatski reprezentativac u svom ugovoru s Kraljevskim klubom ima otkupnu klauzulu u visini 44 milijun eura.