Valladolid na korak do Primere

Primera 13. lip 201822:29 > 22:34
Gonzalo Arroyo Moreno, Getty Images Sport

U prvoj utakmici finala playoffa za ulazak u Primeru, Real Valladolid je kao gost savladao Numanciju rezultatom 3:0.

U lokalnom derbiju Castille i Leona, Valladolid je bio mnogo opasniji tijekom cijele utakmice i osigurao je veliku prednost pred uzvrat. Prvi gol je postigao Kiko Olivas u 36. minuti, a asistent je bio Grk Janiotas. Olivasu je ovo prvi gol u sezoni.

Drugi pogodak “ljubičasti” su postigli u 58. minuti a strijelac Pablo Hervias na terenu je proveo samo minutu prije nego što je postigao gol. Iskosa sa lijeve strane, sa preko 40 metara uputio je udarac u peterac, ali golman Aitor Fernandes nije uspio vidjeti loptu na vrijeme i intervenirati.

Konačnih 3:0 postavio je Oscar Plano u 68. minuti, a asistent je bio najbolji strijelac lige Jaime Mata.

Uzvratni susret igra se u subotu u 20,30 i moći ćete ga pratiti na Sportklubu.